Narodowe Święto Niepodległości w klasie II a
Lekcja bezpieczeństwa klasie II a
Dnia 09.11.2016 roku w klasie II a odbyła się „niezwykła” lekcja poświęcona bezpieczeństwu. Celem jej było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po szkole oraz zachowania się w razie zagrożenia pożarem. Każde dziecko otrzymało znaki wykonane przez uczniów klas trzecich gimnazjum w ramach akcji „Starsi pomagają młodszym”. Zadaniem dzieci było odnalezienie jak największej ilości znaków ochrony przeciwpożarowej oraz znaków ewakuacyjnych i informacyjnych znajdujących się na terenie naszej szkoły. Dzieci miały możliwość zobaczenia sprzętu gaśniczego i same doszły do wniosku, że jeśli zobaczyły gaśnicę na jednym z pięter szkoły, to na innych piętrach budynku znajdą ją w tym samym miejscu. Zajęcia zakończyły się zabawą w podchody, która polegała na odnalezieniu ukrytych znaków - przez drużynę przeciwną - oraz podaniu informacji jakie znaki zostały odnalezione. W czasie zabawy odnaleziono apteczkę, która jak się okazało znajdowała się w sekretariacie szkoły.
Lekcja bardzo podobała się dzieciom, a podczas „nauki przez zabawę” nie brakowało uśmiechu, emocji i wrażeń.
Aneta Kańska - Łach
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
8 listopada – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ŚNIADANIA
Dnia 8 listopada - w całej Polsce - na ławkach szkolnych, zamiast książek i zeszytów, królowały zdrowe i smaczne potrawy śniadaniowe. Nasza szkoła w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” również w ten sposób rozpoczęła wtorkowy dzień. Uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich przyszli do szkoły odświętnie ubrani i przynieśli ze sobą przepyszne śniadaniowe produkty.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji oraz mają dużo siły do zabawy. To najlepszy start w Nowy Dzień! Po wspólnym przygotowaniu śniadania, dzieci usiadły do stołu wspólnie z rodzicami, dziadkami i nauczycielami uczącymi w tych klasach. W całej szkole „unosił się” zapach smakołyków, a dzień 8 listopada stał się dniem pełnym niezapomnianych i smacznych wrażeń.
Wychowawczynie klas I, IIa i IIb
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Dzień Postaci z Bajek w klasie II a
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęła się wychowawczyni klasy II a. Już we wrześniu przygotowaliśmy w naszej klasie wystawkę książek, filmów dziecięcych, bajek na płytach oraz „galerię postaci bajkowych”. Oryginalne plakaty postaci bajkowych przygotowali uczniowie wraz z pomocą wychowawczyni.
Dnia 7 XI 2016 r. klasa II a zamieniła się w bajkową krainę, można w niej było spotkać m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną „ W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogacają słownictwo.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Aneta Kańska - Łach
Zajęcia plastyczne w I Klasie
Plastelina i masa solna to bardzo interesujące tworzywa z których można wyczarować wiele interesujących kształtów. Uczniowie klasy pierwszej już od początku roku szkolnego bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem lepią z tych materiałów ciekawe i różnorodne „rzeźby”. Ta praca sprawia dzieciom wiele radości, a jej efekty są powodem do ogromnej satysfakcji i dumy. Nie są to jednak jedyne zalety płynące z tej działalności. Lepienie m. in. pobudza wyobraźnię, rozwija wrażliwość estetyczną oraz doskonali zdolności manualne małych artystów. Swobodne wypowiedzi na temat własnej pracy są natomiast wspaniałą okazją do ćwiczeń w mówieniu. Lepienie może być również znakomitym sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodziną. Zachęcamy!
Iwona Mularczyk
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Poznajemy fascynujący świat budowli z klocków Lego!
27 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły, wraz z wychowawczyniami, udali się w podróż do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był seans bardzo ciepłego i wesołego filmu pt.,, Bociany” w Cinema City Kazimierz. Fabuła animacji opiera się na popularnej kiedyś historyjce wyjaśniającej skąd się biorą dzieci. Po obejrzeniu filmu wniosek nasuwa się jeden: niemowlęta są najwspanialszymi istotami pod słońcem, a ich obecność rozmiękczy nawet najtwardsze serca, każdy na ich widok się uśmiecha, chce je utulić i się nimi zaopiekować . Po filmie każdy mógł na chwilę przysiąść i zjeść zapasy zabrane z domu lub zakupione na miejscu.
Głównym celem naszej wyprawy było zwiedzanie największej w Polsce wystawy budowli z klocków Lego znajdującej się w Galerii Kazimierz w Krakowie. Na wystawie znajdują się niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków oraz eksponaty interaktywne czyli roboty, kolejki, mapy. Centralne miejsce zajmuje potężny, 11- metrowy Air Force One – samolot prezydentów USA. Oglądaliśmy również budowle przedstawiające ciekawych, zasłużonych ludzi, architekturę zabytkową oraz współczesną, sceny z wydarzeń historycznych w różnych stronach świata, makiety tzw. milowych kroków w rozwoju nauki i techniki np. pierwszy krok człowieka na Księżycu, instrumenty muzyczne wykonane z klocków Lego, wielką interaktywną mapę Europy, sceny znane z filmów , bajek i komiksów oraz wiele, wiele innych.
Nasz pobyt w Krakowie zakończyła super zabawa zgodnie z upodobaniami dzieci w Fun Parku Lego. Czy dzieci były zadowolone ? Oceńcie Państwo sami oglądając fotogalerię https://spiwanowice.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D.
Anna Kmita
Sprzątanie cmentarza
Przed Uroczystością Wszystkich Świętych 22 października grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas porządkowała cmentarz parafialny. Zaopatrzeni w niezbędny sprzęt z ochotą przystąpili do pracy. Sprzątali Grób Nieznanego Żołnierza, mogiły pomordowanych w czasie II wojny światowej oraz alejki cmentarne. Już po raz kolejny podjęli tę akcję. Za podjęty trud dziękujemy.
Takie momenty skłaniają do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.
Renata Jagiełka
Konkurs ,,SYNAPSIK MEN”
Grupa uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach z klasy IIB i IIIA szkoły podstawowej wzięła udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zadaniem uczniów było samodzielne rozwiązanie testu składającego się z 24 ciekawych, choć nieco podchwytliwych pytań, sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. Pytania testowe zostały przygotowane w oparciu o ministerialne podręczniki ,,Nasz Elementarz" i ,,Nasza Szkoła" i dotyczyły treści programowych z klasy I i II. Tym samym w konkursie sprawdzana jest wiedza z klasy programowo niższej( treści przepracowane w ubiegłym roku). Wyniki konkursu poznamy w grudniu. Mocno trzymamy kciuki za naszych wychowanków i myślimy, że wysokie lokaty w konkursie będą dla uczniów i szkoły super upominkiem na Gwiazdkę.
Komisja Socjalna Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach informuje, że świadczenia socjalne będą do odebrania 31 października 2016 roku w kasie Urzędu Gminy.
Pamięci tych, którzy odeszli...
Dnia 25 października 2016 roku z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, uczniowie klas drugich, wybrali się na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na grobach żołnierzy. Drugoklasiści w ciszy i zadumie słuchali opowieści wychowawców na temat przeszłości naszej Ojczyzny, a następnie złożyli symboliczne wiązanki oraz zapalili lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione, a cmentarz opuszczały w ciszy. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie w ich pamięci na zawsze.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Wychowawczynie klas drugich
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września 2016 roku odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, konkursów, mini-testów a momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzenia egzaminów. Odbywał się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Gminny Zespół Szkół w Iwanowicach po raz drugi brał udział w tej akcji. W dniach 26.09.2016 – 29.09.2016 przeprowadzono w poszczególnych klasach „Potyczki z tabliczką mnożenia”. Uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali plakaty, rymowanki, rebusy związane z tabliczką mnożenia. Obiekt szkolny udekorowano „tabliczkowymi balonami” oraz pracami uczniów. Zwycięzcy konkursów w klasach- zostali Egzaminatorami Tabliczki Mnożenia. 30.09.2016 od godz. 7.30 –„patrole uczniowskie” szkoły podstawowej sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród: uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, pracowników szkoły oraz rodziców. Odpowiadającym poprawnie - wręczano Odznaki „MT Expert”. Klasy gimnazjalne wzięły w udział w zawodach sportowych, których celem była popularyzacja tabliczki mnożenia. Wykorzystane zostały scenariusze zajęć zaproponowane przez organizatorów. Podsumowaniem była gra "Piłkarz Matematyk", w której udział wzięło 19 gimnazjalistów, przy licznie zgromadzonej widowni. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Koordynator – Krystyna Różycka
„Śniadanie Daje Moc”
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji oraz mają dużo siły do zabawy. To najlepszy start w Nowy Dzień! Dlatego , aby nasze dzieci były zdrowe i pełne energii uczniowie klasy II a biorą udział w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. W Klubie Śniadanie Daje Moc, w czasie zajęć edukacyjnych, drugoklasiści zdobędą cenne informacje - w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania - o roli prawidłowego żywienia.
Aneta Kańska - Łach
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Jesienna zaduma
Są takie dni w roku, które skłaniają nas do zadumy i refleksji nad losem ludzi zmarłych. W polskiej tradycji w tych dniach odwiedzamy cmentarze, ozdabiamy groby kwiatami, zapalamy znicze, modlimy się i wspominamy bliskich, którzy odeszli z tego świata. Przed Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym również uczniowie z klasy pierwszej postanowili odwiedzić pobliski cmentarz, aby w ten sposób wyrazić cześć i szacunek dla tych, którzy już od nas odeszli.
Iwona Mularczyk
Czy MasterChef może być tylko jeden?
Kontynuując tematykę dotyczącą zdrowego odżywiania dnia 25 października uczniowie klasy II a podczas przyrządzania „zdrowych” kanapek zmagali się o tytuł klasowego MasterChefa Juniora. Rywalizacja była zacięta, ponieważ każdy chciał przygotować jak najlepsze smakołyki. Pomysłom nie było końca, a nad całą konkurencją czuwał szybko mijający „czas”. W roli jurora wystąpiła pani wychowawczyni, która jednogłośnie przyznała 12 tytułów MastersChefa Juniora. Drugoklasiści to nie amatorzy, to utalentowani kulinarnie przyszli szefowie kuchni. Z jednej strony kilkuletni uczestnicy zachowywali się - jak dorośli - przygotowując kanapki, których nie powstydziliby się doświadczeni kucharze, z drugiej zaś, gdy coś nie szło po ich myśli, przypominali sobie, że jednak są tylko dziećmi. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal MasterChefa klasy II a. Również uczniowie klasy II b wiedzą, że aby być zdrowym, trzeba się dobrze odżywiać i dlatego razem ze swoją wychowawczynią zastanawiali się nad tym, jak powinna wyglądać zdrowa kanapka. Swoje zajęcia rozpoczęli od wspólnego spotkania przy stole, na którym znajdowały się różne warzywa, ciemne pieczywo oraz przepyszne dodatki. Po krótkiej rozmowie przygotowali pyszne kanapki, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Podczas warsztatów uczniowie zastanawiali się nad tym: Czy kanapka może naprawdę zastąpić wartościowy posiłek? Oczywiście, że może! Cała sztuka w tym, aby odpowiednio ją skomponować. Podstawą jest pełnoziarniste pieczywo, następnie ser, wędliny lub ryby. Należy pamiętać o dodaniu do kanapek warzyw, ponieważ jest to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów. Warto też dorzucić sałatę. Kanapki „wyszły” przepyszne, co widać było po uśmiechniętych i zadowolonych dzieciach. Uwieńczeniem zajęć było wspólne śniadanie, które poprzedziło rozdanie pamiątkowych dyplomów.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Wychowawczynie Klas Drugich
SZANOWNI RODZICE, DRODZY NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE, PRZYJACIELE I SYMPATYCY NASZEJ SZKOŁY!
Jak już Państwo wiecie, nasza placówka bierze udział w akcji „Wzorowa Łazienka”. Tylko dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu i poświęceniu kilku sekund dziennie na to, by oddać głos, mamy szanse, aby nasza szkoła zwyciężyła. Skorzystajmy z tej możliwości i wspierajmy dzieci. Codziennie głosujmy na galerię naszej szkoły, zachęćmy do wspierania tej wspaniałej akcji członków naszych rodzin, sąsiadów i znajomych.
Prace można oglądać nie tylko na stronnie http://www.wzorowalazienka.pl, ale także w naszej szkole. Korytarz naszych najmłodszych uczniów został ozdobiony przepięknymi pracami. Także w całej szkole znajdują się informacje przypominające o codziennym oddawaniu głosów. Liczymy na wsparcie i pamiętajmy o tym, że razem możemy więcej.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
A. Kańska - Łach
XVI Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
W czwartek 13 października 2016 r. bardzo liczna grupa uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach pod opieką nauczycieli: pani Janiny Trzaski, pani Marty Małek, pani Renaty Burdy, pana Adama Śpiewaka oraz pana Jacka Lorenza wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II na Jasną Górę. Wraz z młodzieżą i nauczycielami do Częstochowy udali się także dziadkowie i babcie uczniów. W poczcie sztandarowym reprezentowali naszą placówkę: Mateusz Fundament, Izabela Filipowska, Gabriela Fundament, Krystian Petlic, Gabriela Gacek i Weronika Kurbiel.
Tegorocznemu spotkaniu na Jasnej Górze towarzyszyło hasło: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Wezwanie to zachęcało młodych do niesienia pomocy. Dzięki zaangażowaniu wspólnoty szkół papieskich złożono ofiary na pomoc dziecięcemu hospicjum i rodzinie repatriantów z Kazachstanu. Chociaż pogoda była niesprzyjająca, pod jasnogórskimi wałami zgromadziło się około 20 tysięcy pątników z całej Polski, reprezentujących ponad 400 placówek oświatowych.
Więcej>>21_10_2016_XVI__pielgrzymka.docx
Ślubowanie Pierwszoklasistów
11 października 2016 roku w Gminnym Zespole Szkół w Iwanowicach odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. Na sali gimnastycznej zgromadzili się Uczniowie, Rodzice oraz Goście. Wszystkich zebranych serdecznie powitała pani dyrektor Dorota Dryja-Zębala. Następnie na scenę dumnie wkroczyli pierwszoklasiści, aby zdać swój pierwszy egzamin. Chociaż początek roku szkolnego był nie tak dawno, dzieci zdążyły już nauczyć się wielu rzeczy. Swoje umiejętności znakomicie potrafili zaprezentować w pięknym programie artystycznym. Dzieci wspaniale recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Dowodem na świetnie zdany egzamin były gromkie brawa, jakimi występ małych artystów nagrodziła publiczność. Następnie przyszedł czas na oficjalną część uroczystości. W podniosłej atmosferze uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie ślubując na sztandar szkoły. Potem Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach, a Wychowawczyni p. Iwona Mularczyk wręczyła każdemu z nowych członków społeczności uczniowskiej pamiątkowy dyplom. W dalszej części spotkania wystąpili uczniowie klas drugich. Dzieci z klas II a oraz II b pięknie powitały swoich młodszych kolegów prezentując bardzo ciekawy program słowno-muzyczny. Na zakończenie występu drugoklasiści wręczyli pierwszakom prezenty. Następnie głos zabrał wójt gminy Iwanowice pan Robert Lisowski. Ku ogromnej uciesze dzieci Pan Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy p. Mirosławem Rosą, wręczyli pierwszoklasistom powitalne upominki. Ponieważ uroczystość Ślubowania zbiega się w kalendarzu z Dniem Edukacji Narodowej, to nie zabrakło również życzeń dla wszystkich pracowników oświaty, do pięknych słów podziękowań dołączyły też „owocowe bukiety” przygotowane przez Radę Szkoły. Pani Dyrektor złożyła też szczególne podziękowania za wieloletnią pedagogiczną pracę w naszej szkole na ręce p. Elżbiety Żórawskiej-Dobrowolskiej, nauczycielki, która od tego roku szkolnego przeszła na emeryturę. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, podczas którego w miłej atmosferze uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście mogli na gorąco wspominać minioną już uroczystość.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Iwona Mularczyk
NOWOCZESNA EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
Szanowni Państwo!
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Sekrety zwierzaków i praw przyrody
W czwartek 6 października 2016 roku 55 uczniów szkoły podstawowej udało się na wycieczkę z cyklu ,,Kraków, jakiego nie znacie”. Mimo tego, że przez kilka dni z rzędu padał intensywny deszcz, zza chmur wyjrzało słońce i zrobiła się idealna pogoda na jesienną eskapadę. Najpierw młodzież odwiedziła Multikino. Tam uczestnicy wyjazdu obejrzeli film ,,Sekretne życie zwierzaków domowych”. Animowana komedia ukazuje perypetie psa Maxa i paczki jego czworonożnych przyjaciół. Podczas nieobecności właścicieli milusińscy bawią się, dokazują, nudzą się, a czasem… przeżywają zaskakujące przygody. Po seansie uczniowie pojechali do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Przed wejściem na teren edukacyjnego obiektu młodzież zrobiła sobie sesję fotograficzną z Tauron Areną w tle. Potem uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy i wzięli udział w warsztatach ,,Fizyka balonika” i ,,Zabawy ciśnieniem”. Po serii doświadczeń uczniowie rozpoczęli zwiedzanie ogrodu. Przewodnicy demonstrowali młodzieży działanie różnych przyrządów, które obrazują prawa fizyki i przyrody. Zwiedzający zetknęli się między innymi ze zjawiskiem pryzmatu, fal akustycznych, wiru wodnego. Poznali też wybrane zagadnienia z zakresu magnetyzmu czy mechaniki. Po tych atrakcyjnych zajęciach młodzież wyruszyła w drogę powrotną do Iwanowic. Wyjazd udał się znakomicie.
Anna Miśkiewicz
Pola nadziei- sadzenie żonkili
11 października b.r. koło Kościoła w Iwanowicach (już po raz szósty w naszej parafii) miała miejsce akcja sadzenia żonkili. Uczestniczyli w niej wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, przedstawiciele Hospicjum w Miechowie: siostra Benedykta, pani Ewa Wojciechowicz, ks. Prefekt Marcin Żuchowicz oraz pani dyr. Dorota Dryja- Zębala. Najpierw wolontariusze przygotowali teren pod żonkile a później po przemówieniu p. Ewy przystąpili do sadzenia cebulek, które wzejdą wiosną i będą rozdawane za datki na rzecz Hospicjum. Za ofiarowane sadzonki składamy serdeczne podziękowanie Pani Celinie Wykurz. W sumie zasadziliśmy 150 sztuk cebulek.
Renata Jagiełka
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
XVI Dzień Papieski
W niedzielę 9 października obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem : „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tradycyjnie w tym dniu przed Kościołem wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kwestowali na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta pomaga szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży szkolnej z terenów wiejskich i małych miast całej Polski. Obecnie w całej Polsce jest ponad 2500 stypendystów. W czasie trwania zbiórki przy naszym Kościele wolontariusze zebrali 2135 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki.
Renata Jagiełka
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
Ogłoszenie
21 października 2016 roku /piątek/ o godz. 15.00 w małej sali gimnastycznej Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach odbędzie się zebranie wszystkich zainteresowanych w sprawie funduszu socjalnego z przedstawicielem ZNP p. Arkadiuszem Boroniem. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników GZS w Iwanowicach oraz emerytowanych nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji z terenu całej gminy Iwanowice.
Dzień Chłopaka w III b
Dnia 30 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od rana wszyscy byli dla siebie mili i uprzejmi. W ładnie udekorowanej sali dziewczynki wraz z wychowawczynią złożyły chłopcom serdeczne życzenia, zaśpiewały sto lat i wręczyły piękne upominki. Każdy obdarowany dostał kolorowy kubek ze swoim imieniem. Następnie wszyscy uczniowie usiedli do stołu, by zjeść przygotowany przez rodziców pyszny poczęstunek. Ten dzień upłynął w bardzo miłej i radosnej atmosferze.
Trzecioklasiści
Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice!
Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji konkursu „Wzorowa Łazienka 2016” Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny, czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Będziemy wspólnie walczyć o wyremontowanie łazienki znajdującej się w Szkole Podstawowej na II piętrze, gdzie uczą się uczniowie klas I-III. Celem Programu jest rywalizacja między Szkołami, która polega na zdobyciu jak największej liczby punktów. Zadaniem konkursowym jest wykonanie interpretacji graficznej hasła: „Wzorowa łazienka” . Nasza szkoła w ramach Profilu ma utworzoną galerię, która znajduje się na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl. W Galerii są zamieszczane prace konkursowe wykonane przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej przy współpracy z wychowawcami. Prace będą udostępniane dla wszystkich internautów odwiedzających stronę internetową. Od 12 września 2016 r. do 30 listopada 2016 r. internauci mogą głosować na Galerię naszej szkoły. Oddawanie głosów odbywa się poprzez kliknięcie na przycisk „Głosuj” w galerii szkoły, podanie adresu e-mail i kliknięcie linku potwierdzającego głos na stronie http://www.wzorowalazienka.pl.
Więcej>>wzorowa_lazienka.docx
XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy
24 września po raz 15 wyruszyliśmy na trasę Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego pod hasłem „Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z Poskwitowa i Iwanowic wraz z opiekunami, licealiści, studenci, osoby dorosłe. Nasza grupa liczyła 76 uczestników. W tym roku wędrowaliśmy trasą zwaną „Tatarską” liczącą 14 km. Wyruszyliśmy z Dębna przez Hucisko , Nową Słupię na Święty Krzyż. Po drodze mogliśmy podziwiać piękno Gór Świętokrzyskich , a po dotarciu do celu pokłoniliśmy się relikwiom Drzewa Krzyża Świętego. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, która została odprawiona na błoniach tuż przy sanktuarium. Modlitwie przewodniczył ordynariusz kielecki, ks. biskup Jan Piotrowski. Słowa homilii skierował do wiernych biskup radomski, Henryk Tomasik. Zwracał w nich szczególną uwagę na potrzebę miłosierdzia. - Jezus czeka na to, by nasze ręce były pełne dobra, bo taka jest konsekwencja znaku krzyża. Gdy wykonujemy ten znak dotykamy naszych ramion i rąk. One nie mogą być puste - podkreślał. W tym roku w rajdzie uczestniczyło 5033 pielgrzymów, wędrujących 15 trasami przebiegającymi przez najciekawsze miejsca Gór Świętokrzyskich. Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Obecnie opiekę nad nim sprawuje Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wszyscy uczestnicy rajdu wracali do domu zadowoleni planując już udział w kolejnym rajdzie za rok.
Renata Jagiełka
Wizyta w piekarni
W czwartek 29 września 2016 roku uczniowie klas trzecich Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach wraz z wychowawczyniami udali się do piekarni państwa Mazur. Dzięki życzliwości gospodarzy dzieci miały okazję zobaczyć, w jaki sposób „krok po kroku” powstaje chleb. Własnoręcznie wykonały smaczne bułki. Zachwyciły się wyglądem, smakiem i zapachem serwowanego pieczywa. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone z pysznymi bułeczkami podarowanymi przez gospodarzy . Ten dzień był wspaniałym uwieńczeniem bloku tematycznego „Od ziarna do chleba”. Uczniowie kl. III wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowanie Państwu Mazur za miłe przyjęcie, zorganizowanie praktycznych zajęć oraz poczęstunek.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
B. Karoń J. Stąpała
Jesienny spacer
Pierwszy dzień jesieni 2016 roku rozpoczął się 23 września. Wraz z nadejściem nowej pory roku, uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią wybrali się na spacer w celu poszukiwania jej pierwszych oznak. Drugoklasiści poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Ich zadaniem było znaleźć jak najwięcej okazów przyrodniczych (liści, korę drzew, rośliny i owady). Dzieci obserwowały także zmiany zachodzące w przyrodzie i barwy polskiej złotej jesieni, rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin. Z dużym zapałem zbierały kolorowe liście, tworząc z nich piękne bukiety. Gromadziły też inne skarby jesieni, które po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym oraz będą wykorzystane do wykonywania prac plastycznych o tematyce jesiennej. Jesienny spacer był doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczającą nas przyrodą.
Album>>https://spiwanowice.edupage.org/album/?
A. Kańska - Łach
Sierpień w OWS Iwanowice
W kolejnym wakacyjnym miesiącu aktywność naszych uczestników wcale nie osłabła, zajęcia cieszyły cię dużym zainteresowaniem zwłaszcza młodszych dzieci i młodzieży z najstarszych klas szkoły podstawowej. W dalszym ciągu podnosiliśmy sprawność fizyczną podczas zabaw ruchowych i gier sportowych na boisku oraz placach zabaw. Podczas spacerów, zwiedzaliśmy kolejne wioski naszej Gminy: Poskwitów, Biskupice i Iwanowice Dworskie. Wspólnie czytaliśmy podania i legendy o naszej miejscowości a potem odwiedzaliśmy opisane w nich miejsca np. źródełka, kapliczki, figury. Razem zbieraliśmy kwiaty, zboża, zioła i kwiaty aby każdy z uczestników mógł wykonać z nich piękne bukiety na uroczystość 15 sierpnia, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. Nie zaniedbaliśmy działalności plastycznej, tym razem skupiliśmy się na kolorowych wycinankach z motywami ludowymi, wyklejankach, rysowaniu pastelami olejnymi i malowaniu farbami plakatowymi. Tematyka prac dotyczyła głównie wrażeń z naszych spacerów i samodzielnych obserwacji najbliższej okolicy. Kontynuowaliśmy przygody z nitką i igłą a więc przyszywanie oraz proste wyszywanie. Na każdym spotkaniu przygotowywaliśmy sobie słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej poprawiał nam humory i dodawał sił do wędrówek i ruchowych zmagań. Zwieńczeniem wakacyjnych spotkań było ognisko zorganizowane na pożegnanie lata z dala od siedziby OWS. Były kiełbaski, napoje, słodycze i mnóstwo śmiechu, zabaw, gier, żartów oraz wspomnień z całych dwóch letnich miesięcy naszych spotkań. Bardzo dziękuję zarówno starszym jak i młodszym za wspólnie miło, aktywnie i twórczo spędzony czas. Anna Kmita Zadanie finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno–Oświatowych w Widomej.
Lipiec w OWS Iwanowice
Lipiec- miesiąc wprawdzie wakacyjny, ale to nie odstraszyło uczestników naszych zajęć od licznego i bardzo twórczego udziału we wszystkich zaproponowanych a często i pojawiających się spontanicznie formach aktywności. Lato i piękna pogoda sprzyjały grom i zabawom ruchowym na świeżym powietrzu. Za cel, wraz z seniorami, postawiłam sobie pokazać młodym jak podczas wakacji bawili się ich rodzice i dziadkowie. Poznaliśmy więc zasady gry w gumę, w klasy, Zośkę i kapsle a prócz tego graliśmy w kręgle i tradycyjną nogę ( czyli jak określiły to dzieciaki w kopanego). Dużo czasu poświęciliśmy na rozgrywki w różnorodne gry planszowe, zakupione specjalnie przed wakacjami, zarówno te tradycyjne jak i bardziej współczesne. W czasach gier komputerowych, coraz rzadziej w domach dzieci znajdują czas i ochotę na wspólne zabawy z domownikami czy rówieśnikami, prościej bawić się wspólnie on-line. U nas mogą rywalizować ze sobą na ,,żywo”, uczyć się cierpliwości, oczekiwania na swoją kolej, razem przeżywać sukcesy i porażki. Na każdych zajęciach staraliśmy się, starsi i młodzi, stworzyć coś co mogłoby stanowić trwały efekt i pamiątkę wspólnie spędzonego czasu. Wykonaliśmy maki i róże z kolorowej krepiny do udekorowania naszej sali, szkicowaliśmy węglem i kolorową kredą zabytki Iwanowic, malowaliśmy ,,letnie obrazy” na szkle, ozdabialiśmy pisakami koszulki wg. własnego projektu i pomysłu. Rozpoczęliśmy również pracę nad ozdabianiem materiałowych serwetek gotowymi elementami dekoracyjnymi i kolorową pasmanterią. Dla niektórych młodszych uczestników był to pierwszy ale bardzo owocny kontakt z nitką i igłą. Myślę, że nikt się w naszym Ośrodku nie nudzi. Serdecznie zapraszam również w sierpniu. Anna Kmita Zadanie finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno–Oświatowych w Widomej.
ŚDM w Iwanowicach
W dniach od 25 do 31 lipca w Iwanowicach gościliśmy 253 pielgrzymów przybyłych do nas w ramach Światowych Dni Młodzieży : 140 z Portugalii i 113 z Niemiec. Pielgrzymi mieszkali w budynku Zespołu Szkół w Iwanowicach (190 osób) oraz w rodzinach (53 osoby). Nasi goście podczas pobytu w Iwanowicach zwiedzili Muzeum Regionalne oraz kościół parafialny – ich przewodnikiem był pan Adam Miska. Pielgrzymi do południa uczestniczyli w katechezach głoszonych przez portugalskich biskupów w naszym kościele a potem jeździli do Krakowa i tam realizowali dalszy program ŚDM-u. Opiekę nad pielgrzymami sprawowali koordynatorzy parafialni: p. Maciej Jagiełka i Ks. Marek Łosak, p. Anna Tarko – koordynator gminny, wolontariusze pod opieką p. Renaty Jagiełki, pracownicy obsługi szkoły, ochrona, strażacy. W przygotowanie i przyjęcie pielgrzymów zaangażowani byli: Parafia w Iwanowicach, Urząd Gminy, rodziny goszczące pielgrzymów, p. Piotr Owsiński – tłumacz, mieszkańcy Iwanowic, Poskwitowa, Maszkowa. Wszystkim, którzy materialnie i finansowo wsparli pielgrzymów serdecznie dziękujemy.
Wakacje w Grodzisku
Dzięki wzorowej współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Akademickim i Parafią w Grodzisku – Skale ośmioro uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach wzięło udział w bezpłatnym wyjeździe kolonijnym. Wypoczynek trwał od 22 do 31 sierpnia. Młodzież była zakwaterowana w malowniczo położonym Ośrodku Rekolekcyjno – Kolonijnym w Grodzisku. Program turystyczny kolonii obejmował wycieczki piesze po Ojcowskim Parku Narodowym oraz autokarowe do Krakowa. Ponadto uczniowie pływali na basenie w Olkuszu i oglądali film w Multikinie. Był też czas na rywalizację sportową, gry terenowe, integracyjne zabawy ruchowe oraz ognisko.
Wakacje z Bogiem 2016
W dniach od 10.07 do 16.07.2016r. odbył się wyjazd wakacyjny dzieci i młodzieży do Murzasichla k. Zakopanego – „Wakacje z Bogiem”. Organizatorem wyjazdu była Parafia Trójcy Św. w Iwanowicach. Jego uczestnikami (w liczbie 25) byli wolontariusze oraz ministranci odznaczający się w minionym roku dużym zaangażowaniem w posługę liturgiczną oraz działalność w SKC. Wyjazd skupiał młodzież i dzieci z terenu parafii: Iwanowice, Widoma, Sieciechowice. Uczestnicy aktywnie spędzali czas przemierzając górskie szlaki: Dolinę Chochołowską, Morskie Oko, Gubałówkę, Wiktorówki, Polanę Rusinową,. Nie zabrakło również innych atrakcji takich jak: spływ przełomem Dunajca (18 km), pobyt na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej oraz w Chochołowie, wizyta w Izbie Regionalnej Adama Gąsienicy, zwiedzanie Wielkiej Krokwi, sporty alpinistyczne w parku linowym, zjazd kolejką z Gubałówki niecodzienne wrażenia w kinie 7D. Wszyscy codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej. Wieczorne chwile upływały na konkursach: karaoke - „Szansa na sukces”, turniej tenisa stołowego, piłki siatkowej, nożnej oraz badmintona, konkurs plastyczny. Przy muzyce i wspólnym śpiewie uczestnicy smażyli kiełbaski, a chcąc spalić trochę kalorii tańczyli podczas zabawy dyskotekowej. Wszyscy wrócili do swoich domów zadowoleni i pełni wrażeń. Kierownikiem wyjazdu była p. Renata Jagiełka a opiekunami: Maciej Jagiełka, Ks. Domink Koston, Ks. Marek Łosak, Pani Karolina Ziarko. Wszystkim, którzy wsparli organizację wyjazdu, a szczególnie firmom, sponsorom indywidualnym składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy także właścicielom ośrodka w Murzasichlu - państwu Małgorzacie i Pawłowi Łukaszczykom, panu Michałowi - naszemu kierowcy oraz panu Emilowi przewodnikowi górskiemu.
Renata Jagiełka
Szanowni Państwo, podsumowaliśmy wszystkie formularze przesłane do nas w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam" i z przyjemnością informujemy, że wspólnie ustanowiliśmy rekord w masowym czytaniu w jednym momencie. 10 czerwca o 10.00 czytało 432 608 osób. To niesamowity sukces bibliotek, będących głównymi organizatorami akcji. Galeria niektórych zdjęć oraz filmów znajduje się na stronie akcji. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować oraz podziękować za zaangażowanie, ciężką pracę i niezwykłe pomysły. Naprawdę nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji oraz tak spektakularnych pomysłów. Więcej na temat akcji oraz naszych refleksji przeczytają Państwo w wakacyjnym numerze "Biblioteki w Szkole". Dziękujemy, że są Państwo w gronie aktywnych bibliotek, którym leży na sercu czytelnictwo w Polsce.
Z pozdrowieniami, Juliusz Wasilewski "Biblioteka w Szkole" Redaktor naczelny
Od poniedziałku /5 września 2016 r./ w szkole będzie można spożywać obiady.
W poniedziałek będzie zupa ogórkowa oraz spaghetti.
CENA OBIADU - 7zł (zupa - 1 zł, II danie i kompot - 6 zł)
Uprzejmie informujemy, że od 1.09.2016 r. w Gminnym Zespole Szkół w Iwanowicach będą funkcjonowały dwie klasy drugie szkoły podstawowej.
Drodzy Rodzice i Uczniowie, rok szkolny 2016/2017 rozpocznie się 1.09.2016 r. Mszą Świętą o godz. 9.00 /zbiórka przed szkołą i przemarsz do kościoła o godz. 8.40/. Dalsza część uroczystości Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego odbędzie się w dużej sali gimnastycznej. Potem nastąpią spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.
1.09.2016 r. szkolne autobusy będą kursować w następujących godzinach:
Powrót autobusów przewidziany jest około godz. 11.00.
1.09.2016 r. czynna jest świetlica.
Wakacyjny projekt – dzień piąty – 8 lipca 2016
Ostatni dzień wakacyjnych zajęć przebiegł pod tytułem ”Dzień sportu”. Z samego rana uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na długi spacer trasą Nordic Walking. Pogoda nam sprzyjała, po drodze podziwialiśmy piękno przyrody naszej gminy. Po 1,5 godzinie, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły na poczęstunek. Następnie udaliśmy się na boisko Orlika, gdzie odbyły się zawody sportowe. Uczniowie podzieleni na cztery drużyny brali udział w wielu konkurencjach sportowych a na zwycięzców czekały nagrody. Emocje sięgały zenitu! Odbył się również indywidualny konkurs rzutów do kosza oraz mecze piłki nożnej w dwóch kategoriach wiekowych – dla dzieci młodszych i starszych. Po zawodach wróciliśmy do szkoły. Zgodnie z planem nauczyciele ogłosili wyniki konkursu fotograficznego „Moja gmina w obiektywie” oraz nastąpiło podsumowanie projektu.
Nagrody w konkursie fotograficznym – dzieci starsze:
I miejsce – Maja Ojczyk za zdjęcie „Stary mostek”
II miejsce – Kamila Rerak - „Ja przy tujach”
III miejsce – Weronika Małek - „Gra świateł”
Dzieci młodsze
I miejsce - Daniel Karnia - „Wieczór”
II miejsce – Kinga Mularczyk - „Dróżka”
III miejsce – Alicja Różycka - „Wierzba” oraz Oliwia Wydmańska – „Rzeka i krzewy”.
Wszyscy, którzy dostarczyli zdjęcia do konkursu dostali nagrody a uczestnicy zajęć napoje i słodycze. Na zakończenie każdy z uczestników miał możliwość wypowiedzi, który dzień był najlepszy i dlaczego. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, były różnorodne i ciekawe o czym świadczyła wysoka frekwencja i duże zaangażowanie. Stanowiły miły sposób na spędzenie część wakacyjnego czasu.
Krystyna Płażek- Opyrchał
Joanna Stąpała
Adam Śpiewak
Projekt „Wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży”-dzień czwarty 7 lipca 2016 r.
W czwartkowy poranek uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej z panią Barbarą Młodecką, która od godz.9.00 prowadziła w szkole warsztaty plastyczne. Zgromadzeni w kręgu , wokół mapy kosmosu, wysłuchali fragmentów baśni „Mały Książe”. Chłopiec, który był bohaterem opowieści wędrował po różnych planetach w poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Następnie w sali lekcyjnej , każdy uczeń projektował swoją planetę marzeń. Uczestnicy zajęć pracowali w skupieniu , ich działalności plastycznej sprzyjała płynąca w tle kosmiczna muzyka. Wszystkie planety barwne, niepowtarzalne, pełne orginalności i fantazji zostały umieszczone we wrzechświecie, który został zaprojektowany przez młodych artystów przed budynkiem szkoły.
Kolejnymi zajęciami zaplanowanymi na ten dzień były warsztaty taneczne. Poprowadziła je pani Marzanna Boczkowska. To niesamowite połączenie tańca i fitnessu, którym jest Zumba , wprowadziło tancerzy w radosny nastrój. Urozmaicone kombinacje ruchów i energiczna muzyka stworzyły atmosferę świetnej zabawy. Zabawy ,w trakcie której dzieci rozwijały swoją koordynację, równowagę ,dyscyplinę oraz pamięć. Wszyscy uczniowie prawie cały czas byli na parkiecie, sprawiali wrażenie, że mogliby tak tańczyć cały dzień.
W tym dniu dzieci bardzo aktywnie i wszechstronnie spędziły swój wolny czas.
K. Płażek - Opyrchał J. Stąpała A.Śpiewak
Projekt „Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży” – dzień trzeci -6 lipca 2016 r.
W tym dniu przy pięknej pogodzie odbyła się całodniowa wycieczka autokarowa „Szlakiem Orlich Gniazd”. Punktualnie o godzinie 8.30 wyjechaliśmy spod szkoły. Opiekę sprawowali: p. Krystyna Płażek-Opyrchał, p. Joanna Stąpała, p. Adam Śpiewak i p. Wiesław Woźniak, który jednocześnie był naszym przewodnikiem. Pierwszym etapem wycieczki był odnowiony zamek i muzeum w Pieskowej Skale. Zwiedzaliśmy zamek i oglądaliśmy wystawy dzieł sztuki, które mieszczą się w salach zamkowych. Trzeba przyznać, że po odnowieniu i niedawnym otwarciu muzeum zamkowe robi niesamowite wrażenie. Następnym punktem wycieczki był zamek w Ogrodzieńcu. To największy zamek na trasie „Orlich Gniazd”, świetnie przystosowany do zwiedzania. Dla nas największa atrakcją było wejście stromymi i długimi schodami na basztę kredencerską, skąd roztaczał się wspaniały widok na okolicę. Potem był czas na zakupy pamiątek i lodów w licznych kioskach i straganach położonych przy zamku. Ostatnim etapem wycieczki były ruiny zamku w Smoleniu. Idąc do nich przechodziliśmy przez las, będący częścią Rezerwatu Buczyny Karpackiej. Zadowoleni i w dobrych humorach punktualnie wróciliśmy pod szkołę, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Dziękujemy p. Wiesławowi Woźniakowi za ciekawe przybliżenie nam historii tych zamków i za przedstawienie legend z nimi związanych. Na pewno zapamiętamy kapcie filcowe z muzeum w Pieskowej Skale, silny wiatr jaki wiał w Ogrodzieńcu i smak pysznych lodów. A przed nami atrakcje czwartego dnia…
Drugi dzień naszej wakacyjnej przygody przebiegł pod hasłem „Zajęcia fotograficzno-filmowe”. Punktualnie o godzinie dziewiątej rozpoczęły się warsztaty fotograficzne, które poprowadził pan Adam Śpiewak. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób robić zdjęcia, jakie znaczenie ma światło, co to jest kadrowanie itd.. Następnie zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, komórkowe oraz tablety wyruszyliśmy w teren. Fotografowaliśmy różne obiekty architektoniczne oraz przyrodnicze Iwanowic. Najpiękniejsze zdjęcia zostaną nagrodzone w ramach konkursu fotograficznego „Moja gmina w obiektywie”, którego rozstrzygnięcie nastąpi w ostatnim dniu zajęć. Wszyscy uczestnicy ochoczo wzięli się do fotografowania. Najciekawsze obiekty znaleźliśmy nad Dłubnią. Czegóż tam nie było?? Różnorodne rośliny wodne, kolorowa kora na drzewach, krzaczki dzikich malin a nawet pęknięta od wiatru wierzba. Rzeczy na które na co dzień nie zwracamy uwagi, teraz wzbudziły zaciekawienie dzieci. Na drugą część części zajęć wróciliśmy do szkoły, gdzie uczniowie mieli możliwość oglądnięcia filmu przygodowego pt. „Wyprawa do wnętrza ziemi”. Inspiracją do powstania scenariusza była książka Juliusza Verne pod tym samym tytułem. Opiekę w tym dniu sprawowali nauczyciele – Joanna Stąpała, Krystyna Płażek-Opyrchał oraz Adam Śpiewak.
Wycieczka do Miechowa
W piękny poniedziałkowy poranek 4 lipca, uczniowie rozpoczęli zajęcia w ramach projektu „Wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży”. Uśmiechnięci i pełni zapału pojechali na wycieczkę do Miechowa. Pierwszym celem wyjazdu było zwiedzanie Bazyliki Grobu Bożego. Z dużym zainteresowaniem słuchali historii i ciekawostek dotyczących tego zabytkowego miejsca, przekazywanych przez panią przewodnik. Następnie udali się na basen. Korzystali tam ze zjeżdżalni, jacuzzi i biczy w wodnych. Z wielką determinacją wchodzili na ścianę wspinaczkową. Wspaniale integrowali się w trakcie zabaw w wodzie i rywalizacji na torze sportowym. W drodze powrotnej wypoczęci i radośni dzielili się swoimi wrażeniami.
J. Stąpała
Szkoło moja! Ty jesteś jak zdrowie,
Ile cię trzeba cenić ten tylko się dowie,
Kto cię skończył…
Czerwiec to tradycyjnie czas szkolnych pożegnań i rozstań. Nadchodzą wytęsknione wakacje, a szóstoklasiści stają się radosnymi i dumnymi absolwentami szkoły podstawowej. W bieżącym roku szkolnym pożegnanie najstarszych uczniów miało szczególnie bogatą oprawę. We wtorek 21 czerwca szóstoklasiści, piątoklasiści, dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice bawili się na komersie. Zapewne na długo zapadną w pamięć każdego z uczestników balu absolwenta pomysłowe układy taneczne, pyszny poczęstunek oraz niespodzianki przygotowane przez młodzież. Uczestnicy komersu mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć pamiątkowy filmik nakręcony samodzielnie przez uczniów oraz by podziwiać talenty artystyczne, taneczne, gimnastyczne i wokalne młodych wykonawców. Z kolei w czwartek odbył się pożegnalny apel. Najpierw miała miejsce oficjalna ceremonia przekazania sztandaru szkoły piątoklasistom. Potem absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie. Wreszcie nadszedł czas na pożegnalne przemówienia. Wygłosili je szóstoklasiści, którzy we wzruszających słowach podziękowali dyrekcji, nauczycielom, koleżankom i kolegom oraz rodzicom za lata współpracy oraz młodsi o rok uczniowie.
Anna Miśkiewicz
Kolejny sukces zespołu teatralnego „Kleks” z Gminnego Zespołu Szkół z Iwanowic
Przez trzy dni na deskach teatralnej sceny Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprezentowało się 21 finalistów XXXI edycji Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „BAJDUREK”. Swoim zasięgiem wydarzenie obejmowało całe województwo małopolskie, a jego głównym założeniem była prezentacja dorobku dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych. Wśród 21 najlepszych grup, wyłonionych ze 160 znalazł się również zespół teatralny „KLEKS” z Gminnego Zespołu Szkół z Iwanowic. Członkowie zespołu wywalczyli bowiem spektaklem „Calineczka” I miejsce w Festiwalu na szczeblu powiatu. Ze względu na tematykę przedstawień i wiek uczestników, w każdym dniu zespoły zostały podzielone na dwa bloki: dzieci i młodzież. Program spotkania finałowego obejmował następujące elementy: przyjazd zespołów do Nowego Sącza na jeden dzień festiwalowy, uroczyste otwarcie każdego dnia festiwalu, występy i oglądanie przedstawień rówieśników, udział instruktorów w spotkaniach z komisją artystyczną, udział dzieci i młodzieży w zabawach animacyjnych i konkursach, wspólny posiłek, uroczyste zakończenie i odczytanie protokołu. Zespoły występowały przed pełną salą liczącą 350 miejsc. Na widowni co 2-3 przedstawienia zasiadała coraz to inna publiczność. W sumie w ciągu trzech dni w wydarzeniu wzięło udział 397 młodych aktorów wraz z opiekunami oraz ok. 1500 osób - publiczności. Wydarzenie to dla członków „KLEKSA” było bardzo dużym przeżyciem. Ich gra aktorska przy profesjonalnym oświetleniu, udźwiękowieniu, na dużej scenie wypadła bardzo dobrze. Odwagi dodawała obecność na widowni rodziców i Pani Małgorzaty Kwiecień, reprezentującej Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, które objęło patronatem wyjazd uczniów do Nowego Sącza. Występy naszych uczniów zostały bardzo wysoko ocenione przez członków jury. Aktorzy otrzymali Dyplom Laureata Festiwalu, statuetkę, nagrodę pieniężną oraz przytulne maskotki. Uczestnictwo w tak prestiżowy Festiwalu pozwolił po raz kolejny uwierzyć, że dzięki ogromowi pracy, można wiele osiągnąć nie tylko w swojej szkole, nie należy się bać konfrontacji z najlepszymi zespołami województwa. Warto zwrócić uwagę na to, że zespół „KLEKS” uczestniczył w ciągu 10 lat działalności cztery razy w Wojewódzkim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.Uczniowie zastanawiają się już jaki spektakl wystawią w przyszłym roku. Życzymy im dalszych sukcesów ale przede wszystkim wspaniałej zabawy w teatr i czerpania z tego osobistej satysfakcji.
Film>>https://youtu.be/RTNyJEjG2oQ
Joanna Stąpała
Wyniki Gminnego Konkursu "MAGIA KWIATU PAPROCI TRWA"
Przebieg uroczystości zakończenia roku szkolnego
w dniu 24 czerwca 2016 roku
8.00 - MSZA ŚWIĘTA W PARAFIALNYM KOŚCIELE
9.00 - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GMINNYM ZESPOLE SZKÓŁ
11.30 - ODWÓZ UCZNIÓW SZKOLNYM AUTOBUSEM
Świetlica dzała normalnie
Harmonogram zajęć w ramach projektu wakacyjnego w dniach 4 - 8 lipca 2016 r.
Gminny Zespół Szkół w Iwanowicach
>>Zajecia_w_ramach_projektu_wakacyjnego.docx
Festyn Świętojański
w Gminnym Zespole Szkół
w Iwanowicach
pod patronatem
Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek
w Iwanowicach
Choć obchody Nocy świętojańskiej przeżywają renesans popularności dopiero od niedawna, warto pamiętać, że korzenie tego święta sięgają jeszcze czasów przedchrześcijańskich. Atrakcje gorączki tego niesamowicie klimatycznego święta to między innymi wróżenie sobie z puszczanych na wodę wianków, zbiorowe pląsy i śpiewy, a nawet udanie się na poszukiwanie kwiatu paproci zwanego niegdyś kwiatem perunowym.
Jako organizatorzy tegorocznego festynu przygotowaliśmy dla naszych gości wiele warsztatów, konkursów, pląsów, które na pewno spowodowały, iż każdy był zadowolony i usatysfakcjonowany.
„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
Wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.”
Za pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną podczas realizacji Festynu Świętojańskiego dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach pragną podziękować:
Firmie SMAY i Panu Michałowi Majowi, Firmie Krak – Fish i Panu Antoniemu Soleckiemu, Magdalenie Czekaj z Kwiaciarni w Iwanowicach, Pani Annie i Panu Wojciechowi Stachurom, Cecylii Wykurz z Firmy Celtom, Pawłowi Kiełbasie i Firmie PiK, Panu Markowi Piekarze z Firmy Krak – Mar – Fish, Pani Beacie Kośmider z Firmy BEMARO, Panu Grzegorzowi Więcławskiemu, Panu Andrzejowi Kmicie z Firmy Auto Usługi Iwanowice, Pani Sabinie Bubak i Pani Marcie Wywiał, Piekarni MAZUR, Pani Monice Chojnackiej, Pani Dorocie Adamczyk, Stowarzyszeniu LGD Jurajska Kraina, Panu Pawłowi Morkowi, Państwu Piotrowi i Marcie Wilczura, Pani Dorocie Adamczyk, Państwu Małgorzacie i Mirosławowi Rosa, Państwu Agnieszce i Mariuszowi Kik, OSP w Biskupicach, OSP w Iwanowicach, Państwu Wiesławowi o Asmik Woźniak, Kapeli i zespołowi z Maszkowa, oraz wszystkim zaangażowanym Rodzicom uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach.
Wyniki Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „MAGIA KWIATU PAPROCI TRWA”>>Ogloszenie_wynikow_Gminnego_Konkursu_Literacko_(4).pdf
Grażyna Mucha
Świetlica OWS latem!
Przez cały okres wakacji od 5 lipca aż do ostatniego tygodnia sierpnia w naszej szkole w ramach OWS będą się odbywać spotkania dla dzieci i seniorów. Termin zajęć – każdy wtorek i czwartek w godzinach 9.00-13.00 przez cały lipiec i sierpień. Zajęcia będą odbywać się w świetlicy, sali komputerowej, sali gimnastycznej, na boiskach sportowych i w terenie. Tematyka będzie dostosowana do zainteresowań uczestników, ale głównie będą to zajęcia sportowe, ruchowe, komputerowe, taneczne, plastyczne, rekreacyjne. Zapraszam serdecznie chętne dzieci. Pierwsze spotkanie 5 lipca.
Anna Kmita
22 czerwca 2016 roku o godz. 18.00
w Szkole Podstawowej w Iwanowicach /w sali nr 18/
odbędzie się zebranie z Rodzicami przyszłorocznych pierwszoklasistów.
Serdecznie zapraszamy
20 VI 2016 roku /poniedzałek/
w bibliotece szkolnej odbędzie się
Szkolny Kiermasz Podręczników
dla uczniów obecnej klasy V
Zapraszamy
Dyrekcja, Nauczyciele oraz Rodzice serdecznie zapraszają na
Festyn Świętojański
który odbędzie się 19.06.2016r. na boisku „Orlik” w Iwanowicach
Rozpoczęcie o godz. 14:00
10. 06.2016 r. o godzinie 10 odbyła się w naszej szkole akcja ogólnopolska pod hasłem:
„Jak nie czytam, jak czytam”
Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników. W tym dniu wszyscy jak jeden mąż udaliśmy się na boisko szkolne celem czytania ulubionych książek. Każdy trzymał w ręku swoją lekturę, było mnóstwo ekscytacji, dobrej zabawy no i czytania oczywiście. Uczniowie wymieniali się tytułami, reklamowali swoje pozycje książkowe. To niesamowite, jak taka akcja potrafi zbliżyć i pokazać, że czytać każdy może. Nawet ci, którzy na co dzień omijają bibliotekę szerokim łukiem, w tym dniu dzierżyli w ręku wielkie tomisko i jak nigdy poddali się tej czytelniczej atmosferze. Niektórym trudno było oderwać się od lektury. Mimo zgiełku, tłumu, uczniowie potrafili się wyłączyć i odpłynąć w ten świat pełen fantazji i fikcji literackiej. Nasi najmłodsi koledzy ze szkoły podstawowej dosłownie nas zaskoczyli. Wszyscy przybyli na boisko w strojach odzwierciedlających postaci z ulubionych bajek. Wkroczyli dumnie na miejsce spotkania wszystkich czytelników. Przynieśli ze sobą nie tylko książki, ale także ulubione maskotki. Było kolorowo, nastrojowo i książkowo. Gdy zapadła cisza, każdy pochylał się na swoją lekturą w skupieniu. Po tym wspólnym czytaniu, wszyscy przebierańcy, baśniowym korowodem przeszli po Iwanowicach i trzymanymi w dłoniach transparentami agitowali do czytania. Ich przemarsz wywoływał nie lada zdziwienie. Wszyscy się zatrzymywali, pytali co to za akcja?! I o to chodziło! Wywołaliśmy burzę! Burzę mózgów. Niech wiedzą – ci dorośli, że my dzieci lubimy czytać i nigdy tego nie zaniechamy. Oby więcej takich akcji.