Nagłówek

Deklaracja Dostępności

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Iwanowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej

Data publikacji strony internetowej: 19.05.2014r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 25.01.2024r.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

Treści niedostępne

- filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących

- dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi

- treści informacji zamieszczonych na stronie w postaci artykułów lub załączników nie są dostępne w postaci nagrań treści w polskim języku migowym.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 28.03.2024r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Dorota Dryja – Zębala

- e-mail: szkola@iwanowice.pl

- Telefon: 123884014

Każdy ma prawo:

- zgłosić uwagi dotyczące dostepności cyfrowej strony lub jej elementu

- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu

- wnioskować o udostepnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie

Żądanie musi zawierać:

- dane kontaktowe osoby zgłaszajacej,

- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

- wskazanie dogodnej formy udostępniania informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapawenienie dostępności albo zapenienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorujacego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Iwanowicach, ul. Jana Pawła II 3,

32-095 Iwanowice Włościańskie

- e-mail: szkola@iwanowice.pl

- telefon: 123884014

Skargę można złożyć do Rzecznika Praw Obywatelskich - https://bip.brpo.gov.pl/pl

Dostępność architektoniczna

Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Ojcowskiej, prowadzą do niego schody, brak podjazdów dla niepełnosprawnych. Przed drzwiami zamontowano dzwonek ułatwiający kontakt z pracownikami z obsługi.

Budynek szkoły posiada 3 kondygnacje. W budynku na każdym poziomie (parter, 1 piętro, 2 piętro) znajduje się korytarz. Pomieszczenia w szkole opisane są tabliczkami w języku braille’a .Budynek nie posiada wind, schodołazów. W budynku nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych (toalety, barierki).

Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z wyznaczonych miejsc parkingowych znajdujących się w pobliżu.

Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W szkole nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.