Nawigacja

Nowy System
Edukacyjny

ulotka_informacyjna.pdf


 



Małopolskie Talenty - realizacja projektu w roku szkolnym 2020/2021

Regulamin rekrutacji i wsparcia

 

 

 

Informacja dla rodziców uczniów projektu pn.: „Małopolskie Talenty”

 

W związku z zadeklarowaniem chęci udziału Państwa dziecka w realizacji projektu pn.: „Małopolskie Talenty” informuję, iż w dniu 19 czerwca 2020 r. o godzinie 10.00 rozpocznie się diagnoza z kompetencji w której uczeń zadeklarował swój udział.

W czasie trwania diagnozy szkoła zapewni wszelkie środki bezpieczeństwa pod względem sanitarnym i epidemiologicznym.

Obecność zdeklarowanych uczniów w tym dniu jest obowiązkowa.

W załączeniu przekazuję zgodę rodziców, którą wypełnioną należy przesłać na adres emailowy: szkola@iwanowice.pl nie później niż do dnia 5 czerwca 2020 r.

 

Zgoda_rodzicow-diagnoza.docx

 


 

Regulamin rekrutacji i wsparcia uczniów zdolnych w Projekcie

„Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny – Gmina Iwanowice”

Realizowany w ramach Poddziałania 10.1.5

Wsparcie Uczniów Zdolnych

Typ projektu: C.

Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego  na lata 2014-2020.

 

 

§ 1.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Regulamin przedstawia podstawowe założenia projektu, zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn.: „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny – Gmina Iwanowice” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10. Wiedz i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5. Wsparcie uczniów zdolnych, typ C Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów.

 

  1. Regulamin określa podstawowe założenia funkcjonowania Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych w Gminie Iwanowice w ramach wniosku RPMP.10.01.05-12-0233/18 o dofinansowanie projektów ze środków RPO WM na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, Typ projektu: C – Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów ogłoszonego przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

 

  1. Beneficjentem projektu jest Gmina Iwanowice, natomiast Realizatorem projektu jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z siedzibą w Iwanowicach Włościańskich 98, 32-095 Iwanowice.

 

 

§ 2.

SŁOWNIK POJĘĆ I DEFINICJI UŻYTYCH W NINIEJSZYM REGULAMINIE

  1. Użyte w niniejszym regulaminie pojęcia oznaczają:
  • Kompetencje kluczowe – należy przez to rozumieć:

- kluczowe kompetencje przedmiotowe: Językowe (język angielski), matematyka i naukowo – techniczne (nauki matematyczno – przyrodnicze), przedsiębiorczość, informatyczne (technologie informatyczno – komunikacyjne (TIK))

- kluczowe kompetencje ponadprzedmiotowe: kompetencje społeczne i umiejętność uczenia się;

 

  • Uczestnik projektu – uczeń/uczennica zwany/zwana dalej w skrócie „uczniem” zakwalifikowany/a do udziału w projekcie zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu, bezpośrednio korzystający/a ze wsparcia w ramach projektu;
  • I Etap edukacyjny: uczniowie szkół podstawowych kl. 4-6

 

  • II Etap edukacyjny: uczniowie szkół podstawowych kl. 7-8

 

  • Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych, zwane dalej CWUZ – pozaszkolny ośrodek wspierający rozwój uzdolnień poznawczych oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów w obszarze kompetencji kluczowych zorganizowany przez beneficjenta i realizatora projektu konkursowego;

 

  • Edycja zajęć – I edycja  - IV kwartał 2019 r.,  I – II kwartał 2020 r.

                         II edycja – IV kwartał 2020 r., I - II kwartał 2021 r.

 

  • Godzina dydaktyczna – wynosi 45 minut zegarowych;

 

  • Arkusz nominacji – narzędzie stanowiące pomoc dla nauczyciela w wytypowaniu uczniów do diagnozy uzdolnień;

 

  • Projekt konkursowy – zwany dalej również Projektem – projekt „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny – Gmina Iwanowice”  realizowany w ramach  Poddziałanie 10.1.5. Wsparcie uczniów Zdolnych, Typ projektu: C – Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego Beneficjentem jest Gmina Iwanowice;

 

  • Projekt pozakonkursowy – zwany dalej projektem koordynacyjnym, projekt „Małopolskie Talenty” realizowany w ramach Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, Typ projektu: B – koordynacja w regionie realizacji działań związanych ze wsparciem ucznia zdolnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego Beneficjentem jest Województwo Małopolskie, realizowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wraz z jednostką organizacyjną Województwa Małopolskiego – Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli;

 

  • Biuro Projektu – biuro zorganizowane w budynku Urzędu Gminy Iwanowice z siedzibą  w Iwanowicach Włościańskich 99, 32-095 Iwanowice.

 

§ 3

INFORMACJE O PROJEKCIE

  1. Celem projektu jest stworzenie warunków dla rozwoju uzdolnień i podniesienie umiejętności w zakresie czterech kluczowych kompetencji przedmiotowych tj. językowych (język angielski), matematycznych i naukowo – technicznych (nauki matematyczno – przyrodnicze),  informatycznych (technologie informatyczno-komunikacyjne) i przedsiębiorczości oraz kompetencji ponadprzedmiotowych wśród populacji uczniów zdolnych z terenu Gminy Iwanowice poprzez realizację działań opartych na modelu wsparcia ucznia zdolnego innowacyjnego projektu DiAMEnT.
  2. Projekt skierowany jest do uczniów zdolnych I i II etapu edukacyjnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach.
  3. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 września 2019 r. do 30 czerwca 2021 r.
  4. Projekt konkursowy jako formę wsparcia dla uczniów przewiduje prowadzenie zajęć rozwijających uzdolnienia uczestników projektu w zakresie czterech kluczowych kompetencji przedmiotowych oraz ponadprzedmiotowych, które odbywać się będą w Centrum Wspierania Uczniów Zdolnych.
  5. Beneficjent projektu nie stawia żadnych barier w dostępie do projektu na każdym etapie jego realizacji ze względu na płeć i gwarantuje równy dostęp do projektu zarówno chłopców jak i dziewcząt. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta otrzymają wiedzę tej samej jakości i w równym stopniu.
  6. Projekt jest otwarty na uczniów niepełnosprawnych.
  7. W projekcie koordynacyjnym przewiduje się realizację następujących form wsparcia i inicjatyw dla uczniów:
  • Diagnoza uzdolnień poznawczych z zakresu kluczowych kompetencji przedmiotowych, zwana dalej diagnozą uzdolnień – forma wsparcia;
  • Letnia Szkoła Młodych Talentów, zwana dalej LSMT – forma wsparcia;
  • Konkurs – inicjatywa;
  • Forum Młodych Talentów, zwany dalej FMT – inicjatywa.
  1. Informacje o projekcie zamieszczone są na stronie www.malopolskietalenty.pl

§ 4.

REKRUTACJA DO PROJEKTU

  1. Rekrutacja do projektu prowadzona jest zgodnie z postanowieniami wynikającymi z „Zasad tworzenia i funkcjonowania CWUZ”, dostępnych na stronie internetowej projektu.
  2. Regulacja odbywa się indywidualnie dla każdej edycji zajęć (dwie edycje zajęć: jedna w roku szkolnym 2019/2020, natomiast druga w roku szkolnym 2020/2021).
  3. Rekrutacja na dany rok szkolny będzie przeprowadzona:
  • dla pierwszej edycji zajęć do 29 marca 2019 r.
  • dla drugiej edycji zajęć do 6 marca 2020 r.
  1. Rekrutacja odbywa się wśród uczniów wszystkich klas danego etapu edukacyjnego, z  wyłączeniem ostatniej klasy danego etapu edukacyjnego.
  2. Liczba rekrutowanych uczniów musi być większa niż liczba uczniów uczestniczących w zajęciach w CUWZ.
  3. Uczeń może zostać nominowany z danej kompetencji kluczowej przedmiotowej, tylko do jednej edycji zajęć w CWUZ na danym etapie edukacyjnym.
  4. Rekrutacja odbywa się na nominacji rodzicielsko – nauczycielskiej ucznia z zakresu jednej wybranej przedmiotowej kompetencji kluczowej:
  • matematyczno – przyrodniczej
  • języka angielskiego
  • technologii informacyjno – komunikacyjnej
  • przedsiębiorczości,

na podstawie arkuszy nominacji opracowanych przez Beneficjenta projektu koordynacyjnego oraz formularza rekrutacyjnego.

  1. Nominację rodzicielsko – nauczycielską przeprowadzają odpowiedni nauczyciele przedmiotowi w szkole.
  2. Arkusze nominacji dla poszczególnych kompetencji przedmiotowych znajdują się na stronie www.malopolskietalety.pl w zakładce Ważne dokumenty.
  3. Arkusz nominacji stanowi pomoc w wytypowaniu uczniów o poznawczych uzdolnieniach kierunkowych. Zawiera pytania, które pomogą nauczycielom nominującym określić stopień nasilenia wskazania danych cech ucznia oraz stwierdzić posiadanie przez niego uzdolnień.
  4. Arkusz nominacji wypełnia nauczyciel nominujący w porozumieniem z uczniem i rodzicami/opiekunami prawnymi ucznia. Wraz z arkuszem nominacji nauczyciel podpisuje zgodę na przetwarzanie danych osobowych
  5. Nominacja nauczycielsko – rodzicielska jest równoznaczna z wytypowaniem ucznia do diagnozy uzdolnień.
  6. Na dokumentację rekrutacyjną składają się następujące formularze:
  • arkusze nominacji do czterech kompetencji przedmiotowych wraz z oświadczeniem nauczyciela nominującego
  • formularz rekrutacyjny, stanowiący Załącznik nr 1 do regulaminu projektu
  • deklarację uczestnictwa w projekcie konkursowym Załącznik nr 2 do regulaminu projektu.
  • deklarację uczestnictwa w projekcie koordynacyjnym. Podpisaną deklarację uczestnictwa Beneficjent projektu konkursowego przekazuje je Beneficjentowi projekty koordynacyjnego.
  1. Uczniowie, którzy zostaną nominowani do uczestnictwa w projekcie powinni złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do 20 marca 2019 roku (w ramach I edycji) oraz najpóźniej do 28 lutego 2020 roku (w ramach II edycji) następujące dokumenty:
  • deklarację uczestnictwa w projekcie koordynacyjnym, która znajduje się na stronie www.malopolskietalenty.pl
  • formularz rekrutacyjny

Następnie szkoła przekazuje ww. dokumenty wraz arkuszami nominacji oraz sporządzonym  zestawieniem nominowanych uczniów oraz oświadczeniem nauczyciela nominującego w nieprzekraczalnym terminie do 25 marca 2019 roku (w ramach I edycji) oraz w nieprzekraczalnym terminie do 11 marca 2020 roku (w ramach II edycji) do Biura Projektu.

  1. Zrekrutowani uczniowie przystępują do diagnozy uzdolnień. Testy zostaną przeprowadzone w dniu 16 czerwca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach.
  2. Uczniowie zakwalifikowani za zajęcia w CWUZ na podstawie testów uzdolnień zobligowani są do złożenia w sekretariacie szkoły najpóźniej do 25 sierpnia 2019 roku (w ramach I edycji) oraz w terminie wskazanym przez Beneficjenta (w ramach II edycji) następujące dokumenty:

 

  • deklarację uczestnictwa w projekcie konkursowym

Następnie szkoła przekazuje ww. dokument w nieprzekraczalnym terminie do 28 sierpnia 2019 roku (w ramach I edycji) oraz w terminie wskazanym przez Beneficjenta (w ramach II edycji) do Biura Projektu.

 

  1. W sumie w zajęciach będzie uczestniczyło 64 osoby w pierwszej edycji oraz 64 osoby w drugiej edycji. W każdej edycji będzie 8 grup 8 -osobowych (w tym: 2 x komp. matematyczka, 2 x komp. przedsiębiorczości, 2 x komp. jęz. angielski, 2 x komp. Informatyka).
  2. Wzory powyższych dokumentów będą dostępne w Biurze Projektu. Nauczyciele przeprowadzający nominację rodzicielsko – nauczycielską rozprowadzą również wśród uczniów dokumenty rekrutacyjne.
  3. Dokumenty powinny być wypełnione w sposób czytelny, komputerowo lub odręcznie oraz podpisane przez osoby upoważnione.
  4. Złożone dokumenty rekrutacyjne nie podlegają zwrotowi.
  5. Wszystkie wzory druków i formularzy rekrutacyjnych do uzupełnienia przez uczestników rekrutacji zostaną przekazane do Realizatora projektu szkoły.
  6. Z poziomu Beneficjenta projektu – poprawne wypełnienie, podpisanie i złożenie kompletnej dokumentacji rekrutacyjnej jest warunkiem uczestnictwa w projekcie.
  7. Dokumentacja rekrutacyjna (formularz rekrutacyjny, arkusze nominacji wraz z oświadczeniami nauczycieli nominujących oraz deklaracje uczestnictwa w projekcie konkursowym) będzie przechowywana w siedzibie  Beneficjenta tj. w Urzędzie Gminy W Iwanowicach (Iwanowice Włościańskie 99, 32-095 Iwanowice).

§ 5

WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

  1. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
  2. Uczestnikiem projektu może być wyłącznie uczeń klasy I i II etapu edukacyjnego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach i weźmie udział w rekrutacji uczniów do diagnozy uzdolnień.
  3. Warunkiem uczestnictwa w projekcie  koordynacyjnym i konkursowym jest poprawne wypełnienie, podpisanie i złożenie formularza rekrutacyjnego stanowiącego Załącznik nr 1 do regulaminu projektu oraz kompletnej Deklaracji uczestnictwa w projekcie koordynującym znajdujący się na stronie www.malopolskietalenty.pl  oraz Deklaracji Uczestnictwa w projekcie konkursowym stanowiący Załącznik nr 2 do  niniejszego regulaminu projektu przed przystąpieniem do pierwszej formy wsparcia w projekcie koordynacyjnym i konkursowym.
  4. Zasady i cel przetwarzania danych osobowych uczestników projektu określa Deklaracja uczestnictwa, o której mowa w ust. 3.
  5. Uczestnikom projektu zapewniono równy dostęp do oferowanych form wsparcia. W projekcie będzie monitorowane zapewnienie przestrzegania zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz niedyskryminacji.
  6. Rekrutacja projektu polega na nominacji rodzicielsko – nauczycielskiej z zakresu wybranej kompetencji kluczowej przedmiotowej.
  7. Nie przystąpienie do diagnozy uzdolnień jest równoznaczne z rezygnacją udziału w projekcie konkursowym.

 

 

 

 

§ 6

ZAJĘCIA W CWUZ

  1. Realizacja zajęć w CWUZ w zakresie wszystkich kompetencji kluczowych przedmiotowych oraz ponadprzedmiotowych uwzględniać będzie dwie edycje zajęć trwające maksymalnie do czerwca danego roku szkolnego.
  2. Grupy zajęciowe zostaną utworzone przez Beneficjenta na podstawie list rankingowych.
  3. Grupy zajęciowe będą tworzone z poszczególnych przedmiotów (język angielski, matematyka, przedsiębiorczość, informatyka, zajęcia społeczne).  Pojedyncza grupa będzie liczyła 8 osób.
  4. Zajęcia pojedynczej grupy obejmują w I i II edycji projektu 60 godzin dydaktycznych z zakresu kluczowych kompetencji przedmiotowych oraz 20 godzin dydaktycznych z zakresu kompetencji ponadprzedmiotowych.
  5. Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatnie materiały szkoleniowe wykorzystywane podczas zajęć.
  6. W razie nieobecności uczestnik CWUZ  zobowiązany jest przedstawić odpowiednie pisemne usprawiedliwienie. Za nieobecność usprawiedliwioną uznaje się:
  • przyczyny zdrowotne - dokument usprawiedliwiający będzie stanowiła kopia zwolnienia lekarskiego,
  • przyczyny losowe -  dokument usprawiedliwiający będzie stanowiło pisemne wyjaśnienie rodzica lub opiekuna prawnego.
  1. W przypadku opuszczenia zajęć w CWUZ bez podania stosownego uzasadnienia lub zaświadczenia Realizator Projektu zastrzega sobie prawo skreślenia z listy uczestników projektu.
  2. Frekwencja na zajęcia w CWUZ musi pozostać na poziomie nie niższym niż 80%. Frekwencja jest liczona dla każdego ucznia w odniesieniu do każdych zajęć od momentu przystąpienia do projektu.
  3. Po zakończeniu zajęć edycji uczeń uzyskuje certyfikat  o uczestnictwie i ukończeniu zajęć z danej kompetencji kluczowej, na którą uczęszczał w ramach projektu.
  4. Warunkiem uzyskania przez ucznia certyfikatu o zakończeniu zajęć jest nabycie kompetencji, weryfikowane w oparciu o wybrane efekty uczenia się.
  5.  Narzędziem służącym weryfikacji zakładanych efektów będzie test badający poziom wiedzy oraz ankieta badająca poziom umiejętności i postaw uczniów.

 

§ 7

KADRA PROJEKTU

  1. W okresie realizacji projektu funkcjonowało będzie Biuro Projektu, zatem każdy uczestnik oraz inne osoby, zaangażowane do realizacji projektu, będą miały możliwość dostępu do dokumentacji projektowej w każdym czasie.
  2. Nauczyciele wytypowani do realizacji zajęć w CWUZ odbędą cykl szkoleń w projekcie koordynacyjnym, przygotowującym oraz aktualizującym ich wiedzę i umiejętności, na potrzeby prowadzenia zajęć z uczniami zdolnymi.
  3. W celu zapewnienia jakości podejmowanych działań w projekcie konkursowym realizator projektu koordynacyjnego będzie prowadził nadzór nad prawidłową realizacją zajęć i udzielał wsparcia merytoryczno – metodycznego.

§ 8

PRAWA I OBOWIĄZKI UCZESTNIKA PROJEKTU

  1. Uczestnicy projektu są uprawnieni do bezpłatnego udziału w projekcie konkursowym pn.: „Małopolskie Talenty”.
  2. Każdy uczestnik lub/i rodzic/  opiekun prawny uczestnika projektu ma prawo do informacji o udzielanym wsparciu w ramach projektu.
  3. Każdy uczestnik projektu lub/i rodzic/ opiekun prawny uczestnika  projektu zobowiązany jest do:
  • przestrzegania ogólnie przyjętych norm i zasad, w tym dbania o sprzęt i pomoce dydaktyczne wykorzystywane podczas realizacji projektu
  • stosowania się do poleceń wydawanych przez osoby zaangażowane w realizacji projektu
  • zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu projektu
  • przestrzegania zasad i obowiązków określonych w niniejszym regulaminie
  • złożenia kompletu wymaganych dokumentów
  • wypełnienia dokumentacji niezbędnej do oceny efektywności i jakości wsparcia
  • udzielania instytucjom zaangażowanym we wdrażanie Poddziałania 10.1.5. wszelkich informacji związanych z uczestnictwem w projekcie
  • powiadomienie Beneficjenta projektu o zmianach w danych osobowych i innych, które były wymagane od uczestników na etapie rekrutacji lub miały wpływ na jego wynik
  • udzielania informacji w drodze ankiet,  rozmów telefonicznych o wynikach wsparcia udzielonego w projekcie

§ 9

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. W uzasadnionych przypadkach zastrzega się prawo zmiany niniejszego regulaminu o czym niezwłocznie poinformuje się na stronie internetowej projektu www.malopolskietalety.pl oraz na tablicy ogłoszeń znajdującej się w budynku siedziby CUWZ.
  2. Regulamin wchodzi w życie od 7 marca 2019 roku.
  3. Kwestie nieuregulowany w niniejszym regulaminie rozstrzygane będą przez Beneficjenta projektu konkursowego lub koordynacyjnego, w tym w odrębnych regulaminach.

 

Regulamin_rekrutacji_i_wsparcia_uczniow_zdolnych_w_Projekcie.docx

 


 

Protokół z przeprowadzonej rekrutacji w celu zgłoszenia uczniów do udziału w ramach projektu "Małopolskie Talenty I i II etap edukacyjny - Gmina Iwanowice - Protokol_z_przeprowadzonej_rekrutacji(1).pdf